Bigo Live Fake Numara Nasıl Alınır?

Bigo Live Fake Numara Nasıl Alınır?

08/12/2022 11:16:33

Bigo Live Fake Numara Nasıl Alınır?

İnternet ortamına bulunan siteler ya da cep telefonuna indirilebilen uygulamalar üyelik ve kayıt işlemlerinde cep telefonu numarası talep ederler. Cep telefonu numarası talebi, onay kodu göndermek ve kişinin hesabını doğrulamak içindir. Mobil onay adımı birçok uygulamada var olup, uygulama ve siteye ilk girişte bir defa yapılacak bir işlemdir. Kişiler akıllı telefonlarına WhatsApp, Instagram, Bigo Live, Facebook, Google gibi uygulamalar indirdiğinde ya da arama motoru üzerinden girip üye olmak istediğinde mobil onay kodu istenir. Bu kod yaklaşık 180 saniye içerisinde cep telefonuna sms yoluyla iletilir. Yalnızca bir defa kullanılabilir ve siteye bağlı olarak 6 ya da 8 haneli bir kod gönderilir. Güvenlik ve hesabı doğrulama amaçlı olan sms onay ile gelecek kod, giriş yapılacak site üzerinden gönderilmektedir. Kişiler sosyal mecrada ya da internet ortamında herhangi bir yerde kendi cep telefon numarasını ya da özel bilgilerini paylaşmak istemeyebilir. Ancak gönderilecek olan kod sms olarak iletildiği için bir numara paylaşılmak zorundadır. Bu ve benzer durumlarda fake numara alma en doğru seçim olacaktır. Sanal numara edinilerek koda hızlıca erişilirken hesaplar ve özel cep telefonu numarası da güvende tutulur.

Fake Numara Neden Alınır?

Fake numara, kişinin özel numarası olmayan sanal bir cep telefonu numarasıdır. Fake numara alan kişiler mobil uygulamalara giriş yaparken ve üye olurken özel numarasını paylaşmadan onay kodu alabilirler. Tüm dünyada kullanılan ve yaygın olan sosyal medya uygulamaları ya da arama motoru aracılığı ile erişilen internet siteleri her zaman güvenli görülmez bu nedenle de fake numaraya ihtiyaç duyulur. Fake numara aşağıda belirtilen nedenler ile alınır;

  • Kişisel bilgiler paylaşılmak istenmediğinde
  • Aynı kişi ikinci bir hesap açmak istediğinde ve doğrulama için başka bir numara olmadığında
  • Sms onay kodu var olan numaraya iletilmediğinde
  • Telefon onay işleminin bir kere gerçekleştirilecek olması.

Yukarıda belirtilen nedenler fake yani bir diğer adıyla sanal numara alma için gerek duyulan sebeplerdir. Kişiye ve duruma bağlı olarak bu nedenler değişebilir ancak en sık yaşanan durumlar bunlardır. Tamamen güvenli olan ve yalnızca bir defa kullanılabilen numaralar onay kodunun iletilmesi için uygundur. Fake numara alma durumunda numara yalnızca bir defa kullanılabilir bu nedenle son derece güvenlidir. Bir defa kullanılması da kişi için yeterli olacaktır çünkü sms onay kodu da bir defa iletilir ve kod sadece bir defa kullanılabilirdir.