Numara Onaylama

Numara Onaylama

30/06/2022 00:41:19

Numara Onaylama

Numara onaylama en kısa tanımı ile yeni bir sosyal medya hesabı oluşturma aşamasında veya hatırlanmayan bir şifreyi kurtarma çalışırken, telefon numarası girilmesi istenmektedir. Kullanılan sosyal medya sağlayıcısı tarafından o numaraya çevrimiçi olarak girilecek bir doğrulama kodu içeren bir sms onay mesajı gönderilir. Bu durum hesaba erişen kişinin gerçekten siz olduğunuzu kanıtlama şeklinin en net ve kesin yoludur.

Numara Onay Sitesi

Numara onay günümüzde neredeyse tüm sosyal medya ağlarında istenilen bir özelliktir. Bir numara ile bir hesap onaylandığında, aynı numara ile ikinci bir hesap onaylanmaz. Zaman içerisinde bir hesabın giriş bilgileri unutulduğunda ikinci bir hesap açılmak istenebilir. Bu durumda bir adet GSM numarası olduğundan dolayı yeni açılacak hesaba bu telefon numarası ile numara onayı yapılamamaktadır. Bu aşamada numara onay sitesi devreye girerek kullanıcıyı bu mağduriyet durumundan kurtarmaktadır.

Numara onay durumunun kullanıldıktan sonraki zamanlarda dahi asla bir zararı yoktur. Mail adresini siteye doğru girdikten sonra şifre unutulduğunda mobil numaraya değil maile doğrulama kodu gelecektir. Hiçbir sosyal medya ağı da onaylanan mobil onay numarasının kimin adına olduğuyla ilgilenmez. Fake numara ile değil sms onay esnasında gönderilen onay kodunun doğru girilmesiyle ilgilenmektedirler.

Numara onay sitesi sayesinde işletilen firmaya özel farklı sosyal medya hesapları açılabilir, yeni mail ile onlarca fake blog açılabilir, kullanıcı kendi web sitesi için backlink çalışmaları yapabilir ve dış SEO ihtiyacına uygun çözümler üretilebilir. Ayrıca whatsapp uygulamasına özel hat alarak müşteriler ile iletişim sağlanarak reklam yapılabilir, müşterinin size ulaşmasıyla da whatsapp destek hizmeti verilebilir.

Numara onay işlemleri hayatı oldukça kolaylaştıran, sorunlara çözüm olan bir sistemdir. Sanal numara alma işlemi de oldukça basittir. Numara onay sitesinde kayıt ol butonuna tıklayarak gerekli bilgiler girilir ve sonrasında bir şifre belirlenmesiyle de kayıt işlemi gerçekleştirilir. Ardından telefon onay amacıyla yeni bir numara satın alınması için belirli bir bakiye gerekmektedir. Bunun için ise bakiye yükle kısmıyla hesaba bakiye aktarılır. Tercihe göre fiyatlar değişmektedir. Sonrasında ise kullanılacak sosyal medya hesabı için numara onaylamayı kullanabilirsiniz.