Sms Onay Almanın Avantajları Nelerdir?

Sms Onay Almanın Avantajları Nelerdir?

18/12/2022 23:54:51

Sms Onay Almanın Avantajları Nelerdir?

Yazımızda sms onay almanın avantajlarından bahsedilecektir. Sms, yazılan mesajların başka bir cep telefonuna gönderilmesine denir. İnternet çağının gelişmesi sebebiyle, dijital çağa ayak uydurmak maksadıyla kullanılan programlardır. İnternetin sunmuş olduğu yeniliklerle birlikte yapılan işlemler için pek çok alanda kullanılan sms onay, özellikle internet alışverişlerinin artmasıyla, büyük önem kazanmıştır. Güvenlik hizmeti sunar ve her türlü riske karşı kişilerin güvenliğini arttırır.

Mobil onay kodu sayesinde, her alanda başımıza gelebilecek güvenlik tehditlerine karşı koruyucu özellikleri bulunur.  Bu mobil onayın güvenlik hizmeti dışında kullanılmasının diğer sebepleri de zaman tasarrufu ve kolay uygulanması olmuştur. Fatura ödemeden, alışveriş yapmaya kadar birçok işlemde kullanılan bu mobil onay hizmeti, yapılan ödemelerin veya alışverişin güvenli şekilde devam ettirilmesi için kullanılır.

Yapılan ödemlerde kişisel verilerimizin başkalarının eline geçmemesi için mobil onay sayesinde güvenlik zafiyeti verilmemektedir. Alışveriş ve herhangi bir fatura ödemesi yapıldıktan sonra telefonumuza 3D security olarak bilinen ve banka ile işlem yapılan sitenin ortak platformu olan bu hizmetle yapılan alışveriş bildirilir ve telefonumuza yapılan işlemle ilgili kod gelir. Telefonunuza gelen bu kodu onaylamak bizim elimizdedir. İstemediğimiz durumlarda onay vermeyebilirsiniz. Ya da alışveriş başkaları tarafından yapılıyorsa gelen bu onay kodu ile tarafımızca yapılan istemsiz alışverişten haberdar olup onay vermeyebilirsiniz. Bu işlemden sonra bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.  

Sms Onay Kodu

Sms onay kodu adımlarının gerçekleştirilmesi için sanal numara kullanımı da geçerli olmaktadır. Özellikle sosyal medya mecralarına kayıt yaptırırken ya da bir işlemi gerçekleştirirken şahsi numaramızı kullanmak istemiyorsak, bizlere sanal numara alma hizmeti sunulmaktadır.  Kişisel verilerimizin korunmasını sağlayan ve hemen hemen tüm programlarda kullanılan sanal numara alma yöntemi işimizi oldukça kolaylaştırmıştır.

Sanal numara alınca da anında gelen bu sms onay kodu ile istenmeyen bir durum yaşandığı takdirde mesajı yok sayabilirsiniz. Üyelik gerektiren bazı programlarda veya platformlarda şahsi güvenlik bilgileri girmek gerekir. Bu güvenlik bilgilerinin içinde telefon numarası da bulunmaktadır. Fakat kendi numaranızla bu sisteme üye olmak istemiyorsanız eğer fake numara alma yoluna başvurulabilmektedir. Böylece numaranızı vermek istemediğiniz tüm programlar için ve kullandığınız tüm cihazlar adına güvenlik sağlanmış olur.

 Bu fake numara alma yoluna internet aracılığıyla bağlanıldığından dolayı bulunulan bölgede internet çekim problemi yaşanmamalıdır. Çünkü yapay zekâ ile yapılan bir işlem olduğundan dolayı internet sorunu olan bölgelerde sistem anında geri bildirim gönderir.  Bu yüzden fake numara alma ile alınacak olan bu kod belirlenen süre içerisinde alınamaz.

Sanal Numara Almanın Avantajları

Sanal numara almanın sağlamış olduğu faydalar ve güvenlik hizmeti oldukça fazladır. İnternet çağına geçilmesi ile birlikte bu tür hizmetlere çok fazla ihtiyaç duyulmuştur. Hemen hemen her türlü programın gerektirdiği güvenlik amacıyla kullanılan bu tür hizmetler yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Sanal numara almanın avantajlarına şu şekilde değinilmiştir:

  • Sanal numara kullanırken bu sanal numaralarda ülke fark etmeksizin, tüm ülkelerde sanal numara kullanılmaktadır.
  • Online hizmetle sanal numara alma hizmeti fiyatları oldukça ekonomiktir. Herkes rahatlıkla alabilir.
  • Bu sanal numara kullanma avantajlarından en önemlisi şahsi telefon numaraları yayılmaz. Kendi numaralarınızı direkt kullanmanıza gerek kalmaz.