Sms Onay Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Sms Onay Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

20/03/2022 23:50:28

Sms Onay Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

SMS onay tamamen güvenlik sisteminin bir parçası. Kişisel verilerinizi kullanarak işlem yaptığınız bütün platformlarda istenmektedir. Numara onay tamamen sizin kişisel verilerinizi ve hesaplarınızı korumak için kurulmuş bir düzen. Aslında bu sitem kişisel hesaplarınızı kendinize ait özel numarayla değil sanal numara kullanarak gerçekleştirme işlemi olarak da bilinir. Bu sistemin kullanımı genel tercih değil günümüzde artık zorunlu hale geldi. Bu sistem sayesinde hesabınızın başka kişilerin eline geçtiğinde zaman herhangi bir işlem yapmasını engellemek için oluşturulan bir sistemdir.

Telefon onay sistemi sosyal medya hesapları, alışveriş siteleri gibi uygulamalar için oldukça sık kullanılıyor. Siteler özel verilerinizi korumak için hesabınızın güvenliğini sağlamak adına kurulan bir sistem. Tam da bu noktada kendi numaranızı kullanmadan hesap doğrulama işlemini fake numara kullanarak yapabilirsiniz. Bilgilerinizi doldurduktan sonra sanal numaraya gelen tek kullanımlık kod ile belli bir zaman içinde sisteme giriş yaparak sistemin güvenliğini doğrulamış olursunuz.

Mobil onay kodu nasıl satın alınıyor?

Mobil onay kodu ve numara almak isteyenler ilk olarak bu işlemi ilk kez yapıyorsa güvenli bir site tercih etmesi gerekir. İnsanlar genellikle bu hizmeti nasıl kullanacağını tam olarak bilmiyorlar. Bu hizmetten yararlanmak sandığınız kadar zor değil. Tek yapmanız gereken ilk olarak güvenilir olduğunuza emin olduğunuz bir numara onay hizmeti veren site bulmaktır. Belirlediğiniz sitelere genel olarak üye olmanız gerekiyor. Bu sayede siteler size özel bir oturum açacak. Açılan oturum üzerinden SMS onay kodu almak üzere numara tanımlayabilir ve işlemlerinizi basitçe yapabilirsiniz.

Sms Onay Sisteminin Çalışma Prensibi?

Kullanması gayet kolay olan bu sistem siteye üye olmakla başlar. Üye kaydınızı tamamladıktan sonra bakiye yüklemesi yapmanız gerekiyor. Siteye girdikten sonra onay kodu almak istediğiniz hizmeti seçtikten sonraki aşama ise ülke seçimi yapmanız gerekiyor. Sanal numara oluşturmuş olduğunuz üyelik ana sayfanızda çıkacak. Aldığınız sahte numara sizin için hazır hale geldikten sonra kullanmak istediğiniz platforma  giriş yaptıktan sonra sanal numaranızı girerek tek seferlik Mobil onay kodunuzu alırsınız.